به سبد خرید افزوده شد
ادامه خرید

امروزه کمتر کسی هست که با ایزوگام و کاربردهای بی‌نظیر آن آشنایی نداشته باشد. انواع ایزوگام‌ها به عنوان عایق‌های رطوبت برای آب‌بندی بخش‌های مختلف ساختمان، عایق صدا در برابر آلودگی‌های صوتی و همچنین به عنوان عایق‌های حرارتی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

یکی از انواع عایق‌ها، ایزوگام پشم شیشه است که با توجه به ویژگی‌های فوق‌العاده آن، طرفداران و محبوبیت زیادی دارد. در این مقاله به این موضوع مهم می‌پردازیم که ایزوگام پشم شیشه چیست و چه کاربردهایی دارد. از شما دعوت می‌کنیم اگر شما هم به دنبال ایزوگام کردن جای خاصی هستید، مطالعه این مطلب کاربردی را از دست ندهید.

ایزوگام پشم شیشه چیست؟

به طور کلی انواع ایزوگام‌ها عایق و محصولی دو لایه از الیاف شیشه و پلی استر هستند که با قیر حاوی پلیمرها پوشیده شده است. همان طور که از نام ایزوگام پشم شیشه پیداست، در تولید این عایق فوق العاده از پشم شیشه استفاده می‌شود.

در نتیجه استفاده از پشم شیشه، دیگر ایزوگام صدا، حرارت یا رطوبت را از خود عبور نمی‌دهد و به عبارتی عایق خوبی برای موارد مذکور است. در مقاله دیگری مفصلا توضیح داده‌ایم که پشم شیشه چیست و چه کاربردهایی دارد. به طور خلاصه پشم شیشه ماده‌ای مرکب از الیاف بسیار نازک شیشه بوده که بیشترین مورد مصرف آن، به عنوان عایق و به ویژه عایق‌های حرارتی است.

جالب اینکه پشم شیشه دربرابر دماهای بالا تا 550 درجه سانتی‌گراد مقاوم است، آتش را پخش نکرده و در برابر آن گازهای سمی تولید نمی‌کند. علاوه بر پشم شیشه، از مواد پلی استر باکیفیت و قیر خاص تصفیه شده در ساخت ایزوگام پشم شیشه استفاده می‌شود که کیفیت و استحکام بالای آن را به دنبال دارد.

بهترین ایزوگام پشم شیشه

بهترین ایزوگام پشم شیشه چه ویژگی‌هایی دارد؟

محبوبیت بالای ایزوگام پشم شیشه اتفاقی نیست و تاکنون ساختمان‌های بی‌شماری با این نوع ایزوگام عایق بندی شده‌اند. البته خرید بهترین ایزوگام در گروی توجه به مشخصاتی است که حتما باید روی لیبلی درج شده باشد.

تاریخ تولید، گواهینامه استاندارد و بعضا بیمه نامه از جمله موارد مهمی هستند که باید هنگام خرید توجه داشته باشید. برای اطمینان از کیفیت بالای قیر به کار رفته در ایزوگام نیز، حتما ایزوگام پشم شیشه را از فروشگاه‌های معتبری مانند هامون قیر تهیه کنید.

برخی از مزایا و ویژگی‌های ایزوگام پشم شیشه عبارتند از:

  • از نفوذ رطوبت، انتقال گرما و سرما و همچنین عبور صدا جلوگیری می‌کند.
  • در دمای پایین‌تر از صفر خم می‌شود، اما نمی‌شکند.
  • مقاومت بسیاری بالایی دارد.
  • دارای خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری بالاست.
  • از آن می‌توان در مکان‌های بسیار مرطوب استفاده کرد.
  • عمر طولانی و مفیدی دارد و با بیمه نامه و گواهی‌های استاندارد تضمین کیفیت عرضه می‌شود.

موارد فوق تنها مشتی از خروار مزایا و قابلیت‌های ایزوگام پشم شیشه هستند. خلاصه اینکه با توجه به خواص عایق رطوبت، عایق حرارت و عایق صدا بودن این ایزوگام‌ها می‌توانید با استفاده از آن‌ها تا سال‌ها انرژی مصرفی ساختمان را کنترل کنید و محیط آرامش‌بخشی را برای ساکنان به وجود آورید.

کاربردهای ایزوگام پشم شیشه

قبل از خرید هر چیزی باید بدانید کاربرد پشم سنگ چیست یا ایزوگام پشم شیشه در چه مواردی مورداستفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه ایزوگام پشم شیشه عایق صدا، رطوبت و حرارت است، کاربردهای بسیاری را می‌توان برای آن متصور شد.

در واقع این ایزوگام یک عایق کامل و همه کاره‌ای است که نیاز انواع سازه‌های مختلف را به عایق کاری کاملا برطرف می‌کند. با این حال، مهم‌ترین کاربرد ایزوگام پشم شیشه عایق بندی در جاهایی است که عایق حرارتی مدنظر است.

به عنوان مثال با پوشاندن انواع ساختمان‌های اداری و مسکونی با ایزوگام پشم شیشه، می‌توان از اتلاف انرژی و گرما و سرما چه در فصول سرد و چه ماه‌های گرم سال جلوگیری کرد.

در نتیجه هزینه‌های انرژی بسیار کاهش می‌یابد. علاوه بر این در مواقعی که سازه‌ای در مکان‌های بسیار مرطوب و پربارش ساخته می‌شود، ایزوگام پشم شیشه بسیار کارآمد خواهد بود؛ چرا که با استفاده از این ایزوگام، احتمال نفوذ آب و رطوبت به حداقل می‌رسد.

قیمت ایزوگام پشم شیشه چقدر است

قیمت ایزوگام پشم شیشه

قیمت ایزوگام پشم شیشه مانند هر چیز دیگری، رابطه مستقیمی با کیفیت موادی دارد که در ساخت آن به کار رفته است. در صورتی که ایزوگام از ترکیبات اولیه مرغوبی تولید شده باشد، طبیعتا قیمت آن هم افزایش خواهد یافت.

عامل مهم موثر در تعیین قیمت این ایزوگام، قیمت پشم شیشه است و رابطه مستقیمی با آن دارد. علاوه بر این، در صورتی که در این ایزوگام از قیر خالصی با کیفیت بالایی استفاده شده باشد، باید مبلغ بیشتری بابت خرید بپردازید. نتیجه اینکه نمی‌توان به طور دقیقی قیمتی برای ایزوگام پشم شیشه تعیین کرد و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

نکات مهم برای نصب و نگهداری از ایزوگام پشم شیشه

توجه داشته باشید که نصب ایزوگام پشم شیشه حتما باید توسط متخصصان آموزش دیده‌ای انجام شود که سال‌ها سابقه ایزوگام کردن سطوح بناها و سازه‌های مختلف را دارند. در غیر این صورت و با نصب غیراصولی، حتی باکیفیت‌ترین عایق‌ها بعد از گذشت مدتی خواص خود را از دست می‌دهند و رطوبت به راحتی از آن‌ها عبور می‌کند. در نتیجه همه هزینه‌های عایق بندی هدر می‌رود.

علاوه بر نصب اصولی، نگهداری از ایزوگام پشم شیشه نیز اهمیت زیادی در طول عمر و جلوگیری از پاره شدن آن دارد. برای مثال به هیچ عنوان نباید اشیای نوک تیز یا سنگین را روی ایزوگام، به ویژه ایزوگامی که به تازگی نصب شده است، قرار دهید. همچنین مرتب ایزوگام را تمیز و از فضله‌های پرندگان پاک کنید تا چنین آلودگی‌هایی به آن آسیب نرساند.

همه چیز درباره ایزوگام پشم شیشه

خرید ایزوگام پشم شیشه از فروشگاه هامون عایق

در این مقاله توضیح دادیم ایزوگام پشم شیشه چیست، چه ویژگی‌هایی دارد و چه نکات مهمی را باید برای نصب و نگهداری از ایزوگام درنظر داشته باشید. شما می‌توانید باکیفیت‌ترین ایزوگام پشم شیشه موجود در بازار ایران را از فروشگاه هامون عایق تهیه کنید و به این ترتیب، با نصب آن دیگر دغدغه‌ای بابت نفوذ رطوبت یا هدر رفتن انرژی مصرفی نداشته باشید.

همچنین با ایزوگام‌های عرضه شده در هامون عایق، آرامش محل کار یا سکونت شما حتمی است. در پایان از شما دعوت می‌کنیم هر سوالی در این باره دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر همراهان عزیز و همیشگی هامون عایق به اشتراک بگذارید.