به سبد خرید افزوده شد
ادامه خرید

یکی از انواع عایق‌های رطوبتی مقاوم و پرکاربرد در ایران ایزوگام است که ماده اصلی آن قیر بوده و دیگر الیاف مصنوعی نیز در ساخت آن به کار می‌رود. انواع ایزوگام‌ها معمولا طول عمر 10 ساله دارند و طی این مدت زمان، در صورتی که به درستی اجرا شده باشند، عملکرد مناسبی از خود نشان می‌دهند.

به این ترتیب، سطوحی مانند پشت بام که ایزوگام شده باشد، اجازه ورود آب و رطوبت به داخل ساختمان را نمی‌دهد. همه این مزایا به مواد اولیه و نحوه تولید ایزوگام برمی‌گردد. در این مقاله با این موارد آشنا می‌شوید تا درک جامع‌تری نسبت به این عایق رطوبتی کاربردی داشته باشید. از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

چرا ایزوگام ساخته و تولید شد؟

قبل از اینکه به نحوه تولید ایزوگام بپردازیم، بهتر است اندکی با دلایل تولید این عایق رطوبتی آشنا شوید. به طور کلی از زمان‌های دور انسان‌ها دغدغه حفاظت از سکونت‌گاه خود را در برابر رطوبت حاصل از بارندگی داشته‌اند.

بقایای باستان‌شناسی نیز نشان می‌دهد که گذشتگان در دوره ایلامی، قیر معدنی را با نوعی خاک رس با دانه‌های ریز ترکیب کرده و از این ملات، به عنوان عایق رطوبتی استفاده می‌کردند. به مرور زمان پس از انواع قیرهای معدنی و نفتی، کاه‌گل به عنوان عایق رطوبتی دیگری در ایران روی کار آمد که از مخلوط آب، خاک و کاه ساخته می‌شد.

تا مدت‌ها کاه‌گل‌ها برای عایق کاری سقف ساختمان‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفتند تا اینکه در اوایل دهه 50 شمسی یک شرکت تولیدی با بهره‌مندی از دانش کشور ایتالیا، نوعی عایق رطوبتی برپایه قیر صنعتی را تولید و با نام تجاری ایزوگام وارد بازار کرد.

ایزوگام‌ها نسبت به قیرهای پیش از خود و کاه‌گل، فرایند نصب و اجرای ساده‌تر، کیفیت بالاتر و صرفه اقتصادی داشتند و به همین دلیل چندان طولی نکشید تا جای خود را در مراحل مختلف ساختمان‌سازی و صنایع دیگر باز کرد. در مقاله دیگری مفصلا توضیح داده‌ایم که کاربرد ایزوگام چیست.

مواد اولیه ایزوگام چیست؟

ایزوگام‌های مختلف از مواد اولیه تقریبا یکسانی ساخته می‌شوند که هر کدام به دلیل خاصی در تولید ایزوگام به کار می‌روند. در این بخش با مواد اصلی تشکیل‌دهنده ایزوگام استاندارد که لایه‌های آن را می‌سازند، آشنا می‌شوید. علاوه بر این موارد از اتکتیک پلی پروپیلن، پودر تالک، پودر مس ۶۰۰، باند و چسب نیز در تولید ایزوگام استفاده می‌شود.

قیر صنعتی باکیفیت

اولین ماده تشکیل‌دهنده ایزوگام، قیر است که کیفیت نهایی عایق را تعیین می‌کند؛ زیرا میزان نفوذپذیری و چسبندگی عایق به سطح موردنظر به نوع قیر به کار رفته در تولید ایزوگام بستگی دارد. در واقع برخلاف عایق پشم سنگ که به راحتی روی هر سطحی اجرا و نصب می‌شود، ایزوگام در برخی موارد چسبندگی چندان مطلوبی از خود نشان نمی‌دهد و در صورت پایین بودن کیفیت قیر به کار رفته در آن، احتمال بروز این مشکل بیشتر می‌شود.

مواد اولیه ایزوگام چیست؟

فویل آلومینیومی

از فویل آلومینیومی برای پوشاندن کف و روی ایزوگام و به منظور افزایش طول عمر عایق استفاده می‌کنند و یکی از اجزای مهم در تولید ایزوگام محسوب می‌شود. معمولا ضخامت فویل آلومینیومی مورداستفاده در ایزوگام 14 تا 16 میکرون بوده و نازک است تا بتوان به راحتی آن را شکل داد.

با وجود فویل آلومینیومی، قیر و دیگر مواد سازنده به طور مستقیم در برابر عوامل محیطی مانند بارندگی و تابش نور خورشید قرار نمی‌گیرند و بنابراین از نرم شدن قیر و نفوذ گرما به داخل ساختمان جلوگیری می‌شود.

تیشوی نخ‌دار

ماده دیگر مورداستفاده در تولید ایزوگام یک لایه تیشوی نخ‌دار است که خواصی مشابه پشم شیشه از خود نشان می‌دهد. تیشوی نخ‌دار مقاومت ایزوگام را در برابر بارندگی، گرمای زیاد و حتی شعله‌های آتش افزایش می‌دهد و به این ترتیب تاثیر شگرفی در کارایی عایق دارد.

پلی استر سوزنی

عامل مهم دیگری که باعث دوام و طول عمر بالای عایق‌های رطوبتی می‌شود، پلی استر سوزنی است. برای تولید پلی استر سوزنی، پنبه‌های مصنوعی را با غلطک‌های سوزنی به هم می‌بافند تا پلی استر با ضخامت مطلوب و نسبتا بالا به وجود بیاید. از این پلی استرها در راه اندازی مرغداری نیز استفاده می‌شود.

ایزوگام از چه لایه‌هایی ساخته می‌شود؟

با استفاده از مواد فوق، لایه‌های ایزوگام طبق ترتیب زیر از رو به کف ساخته می‌شوند:

  1. عایق فوم پلی اتیلن یا پودر معدنی یا فویل آلومینیوم
  2. تیشو نخ‌دار
  3. پلی استر سوزنی
  4. قیر اصلاح شده پلیمری
  5. فیلم پلی اتیلن

ایزوگام از چه لایه‌هایی ساخته می‌شود

در خط تولید ایزوگام چه می‌گذرد؟ نحوه تولید ایزوگام در 5 مرحله

چه بخواهید درباره ایزوگام‌های ساخته شده از قیر اطلاعات کافی به دست آورید و چه در این باره که ایزوگام پشم شیشه چیست کنجکاو باشید، آشنایی با خط تولید عایق چیزهای زیادی را برای شما آشکار می‌کند. مراحل تولید عایق ایزوگام عبارتند از:

  1. با توجه به نوع ایزوگام (تک لایه یا دو لایه)، پلی استر و تیشو وارد مخزن‌هایی از قیر شده و به مواد پرایمری (قیر دمنده) آغشته می‌شود.
  2. مواد حاصل از مرحله اول، برای تنظیم ضخامت ایزوگام از مجرای خروجی عبور می‌کند تا ایزوگام با ضخامت‌های مختلف تولید شود.
  3. در این مرحله یک لایه آلومینیوم به ایزوگام چسبانده شده و سپس آن را در حوض آب وارد می‌کنند تا با گذر از غلطک‌هایی گرمای خود را از دست بدهند و خنک شوند.
  4. در مرحله چهارم، ایزوگام با آسانسور ذخیره‌سازی به بخش خشک‌کن هدایت می‌شود تا ایزوگام‌های مرطوب با فن‌های دمنده هوا کاملا خشک شوند.
  5. در نهایت پس از اینکه ایزوگام‌ها کاملا خشک شدند، آن را به صورت رول‌های 10 متری بسته‌بندی می‌کنند و لیبل می‌زنند. سپس ایزوگام‌های لوگو دار و بسته‌بندی شده به انبار انتقال داده می‌شوند تا از آنجا فرایند توزیع و تامین فروشندگان انجام شود.

بهترین ایزوگام‌های موجود در بازار ایران

بهترین ایزوگام‌های موجود در بازار ایران را از فروشگاه هامون عایق خریداری کنید

در این مقاله مواد اولیه و نحوه تولید ایزوگام را توضیح دادیم و گفتیم این عایق رطوبتی طی چه مراحلی ساخته می‌شود. شما می‌توانید انواع ایزوگام مرغوب و باکیفیت را با قیمتی مناسب از فروشگاه هامون عایق سفارش دهید و هر کجای ایران که باشید، در محل تحویل بگیرید. در پایان از شما دعوت می‌کنیم هر سوالی در این باره دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر همراهان عزیز و گرامی به اشتراک بگذارید.